Última publicación en el diario (17)
Můj Oscar 2023 - Užší nominace
Užší nominace z filmů a seriálů, které jsem premiově viděl v roce 2023, období od února do prosince.
Nominace:
Kosmo: 6
Trojí život: 6
Extraktoři: 5
Služka: 5
Známí neznámí: 5
Karamazovi: 4
Herec: 4
Rédl: 4
Zátopek: 4
Jakub Oberva - Černá země: 3
Dobré ráno, Brno: 3
Kurz manželské touhy: 3
Hranice lásky: 3
Princ mamánek: 3
Stíny v mlze: 4-1
Jedině Tereza: 2
Modré stíny: 2
POslední závod: 2
Prvok, Šampón, Tečka a Karel: 2
Star dance: 2
Casting na lásku: 1
Dabing streat: 1
Do větru: 1
Jedna rodina: 1
Klíč svatého Petra: 1
Láska na špičkách: 1
Minuta věčnosti: 1
Místo činu Ostrava: 1
Promlčeno: 1
Stínohra: 1
Táta v nesnázích: 1
V erbu lvice: 1
Zlatá labuť: 1
Zločiny Velké Prahy: 1
Zoufalé ženy dělaj zoufalé činy: 1
Ženy, které nenavidí muže: 1
Místo zločinu České Budějovice: -1
V Létě ti řeknu, jak se mám: -2
Vědma -5
ČEŠI
Celoživotní dílo:
Ladislav Županič
Nejlepší moderátor:
Václav Matějovský - Love island
Marek Eben - Star Dance
Tomáš Sokol - Na lovu
Nejlepší seriál:
Nejlepší režie seriál:
Jan Bártek: Kosmo - Česká škola (E02) (100)
Jan Hřebejk - Rédl (80%)
Roman Kašparovcký - Extraktoři 95
Nejlepší režie film:
Zuzana Marianková - Známí neznámí - 90 proc
David Ondříček - Zátopek (90 proc)
Mariana Čengel Solčanská - Služka 8.5/10
Nejlepší výprava:
Zátopek
Minuta věčnosti
Extraktoří
Nejlepší námět, předloha:
Známí neznámí
V erbu lvice
Extraktoři
Nejlepší scénář seriál
Kosmo
Extraktoři
Nejlepší scénář film
Petr Jarchovský, Paolo Genovese (původní scénář), Paolo Costella (původní scénář), Rolando Ravello (původní scénář), Filippo Bologna (původní scénář), Paola Mammini (původní scénář) (méně) - Známi neznámí
Zátopek
Matěj Dadák - Trojí život
Nejlepší masky
Zoufalé ženy dělaj zoufalé činy
Princ mamánek
POslední závod
Nejlepší kamera:
Služka
Jakub Oberva - Černá země
Rédl
Nejlepší akce a efekty
Princ mamánek
Poslední závod
Extraktoří
Nejlepší filmová hudba
Služka
Jakub Oberva - Černá země
Oktopus
Nejlepší hláška
Kriminálka Hradec, poručik Vrabec
- Kurz manželské touhy
Dále Polinésie, příští měsíc jim vylasíme válku... Polinésií? ... Ano, naši experti udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožena demokracie...
- KOSMO.
Poctivce vyhodili, zlodějí se klaní
- Klíč svatého Petra
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Karel Roden - Promlčeno
Václav Neužil - Zátopek
Ivan Trojan - Karamazovi
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Jenovefa Boková - Do větru
Radka Caldová - Služka
Pavla Gajdošíková - Extraktoři
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Vladimír Javorský - Stínohra
David Novotný - Karamazovi
Igor Chmela - Karamazovi
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Antonie Formanová - Hranice lásky
Tereza Ramba - Modré stíny
Lenka Krobotová - Karamazovi
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Petr Nárožný - Místo činu Ostrava: Rituál (E07)
Martin Huba - Modré stíny
OLdřich Kaiser - POslední závod
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli
Regina Razlová - Stíny v mlze
Emilie Vašaryová - Herec
Valerie Kaplanová - Jakub Oberva - Černá země
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Hynek Čermák - Hranice lásky
Filip Kaňkovský - Herec
Roman Polák - Oktopus (starý komun detektiv)
Nejlepší herec v epizodní dramatické roli:
Martin Havelka - Stíny v mlze: Dubina (E05) - in memorial
Luboš Veselý - Herec
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Regina Rázlová - Zlatá labuť
Lenka Krobotová - Hranice lásky
Nejlepší herečka v epizodní dramatické roli
Vanda Hybnerová - Stíny v mlze: Dublér (E07)
Štepánka Fingerhutová - Zločiny Velké Prahy: Dáma v studni (E01)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Roman Polák - Rédl
Martin Finger - Herec
Milan Ondrík - Úsvit
Nejlepší ženský dramatický padouch:
Nejlepší dvojice v dramatické roli:
David Novotný, Martin Hofman: Rédl
Droppová, Caldová - Služka
Gabriela Heclová, Michaela Petřeková - Extraktoři
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Martin Hoffman - Známí neznámí
Martin Myšička - Kosmo
Jan Plouhar - Trojí život
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Klára Issová - Známí neznámí
Zuzana Zlatohlávková Onufráková - Dobré ráno, Brno
Tereza Ramba - Deníček moderního fotra
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Táňa Pauhofová - Známí neznámí
Simona Lewandowská - Dobré ráno, Brno
Sabina Rojková - Trojí život (Natálie)
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Hynek Čermák - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Jiří Hána - Kosmo
Jiří Hána - Trojí život
Nejlepší ženský komediální padouch:
Emma SMetana - Jedině Tereza
Nejlepší mužský komediální padouch
Václav Kopta - Kosmo
Martin Sitta - Casting na lásku
Nejlepší senior v komediální roli:
Pavel Zedníček - Jedna rodina
Nejlepší seniorka v komediální roli:
Daniela Kolářová - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Iva Janžurová - Jedině Tereza
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Robert Mikluš - Láska na špičkách
Vladimír Javorský - Princ mamánek
Roman Zach - Deníček moderního fotra
Nejlepší herec v epizodní komediální roli
Viktor Preiss: Dabing streat
Vasil Fridrich - Táta v nesnázích
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Ivana Uhlířová - Kurz manželské touhy
Tereza Volánková - Dobré ráno, Brno
Denisa Biskupová - Prezidentka (dcera)
Nejlepši komediální dvojice:
Radek Holub, Jana Plodková - Kurz manželské touhy
Jana Plodková, Eva Josefíková - Kosmo
Veronika Khek Kubrařová a Hana Vagnerová - Trojí život
Nejlepší herec, dětská role:
Anděla Tichá - Stíny v mlze.
Timotej Červenka - Trojí život
Lucie Fizerová - Ženy, které nenavidí muže
Nejlepší soutěžící
Petr Švancara - Survivor
Josef Maršálek - StarDance
Nejhorší režie
Marta Ferencová - V létě ti řeknu, jak se mám (25 proc)
Jakub Kroner - Vědma
Nejhorší scénář
Adriana Kronerová - Vědma
Nejhorší herečka v hlavní komediální roli
Tereza Kostková - V létě ti řeknu, jak se mám
Nejhorší herec ve vedlejší dramatické roli:
Tomáš Mrvík - Stíny v mlze
Jaroslav Dušek - Vědma
Nejhorší senior v dramatické roli:
Dagmar Havlová - Vědma
Nejhorší dramatický zloduch:
Gabriela Marcinková - Vědma
Nejhloupší výrok:
Mohl by si vrah volat sam sobe z mobilu obeti, aby si zajistil aliby? - Místo zločinu České Budějovice: Kvadratura muže (E06)
ZAHRANIČÍ
The Chosen: 9
Vortex: 8x
Portrét dívky v plamenech: 7x
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů: 5x
Lady Macbeth (2016): 5x
Láska na první pohled: 5x
Queen Charlotte, the Bridgeton story: 5x
Wednesday: 5x
Elvis: 4
Král: 3
Marie Antonietta: 3x
Diplomatické vztahy: 2x
Faraway: 2x
Mavka, strážkyně lesa: 2x
Rozhovory s přáteli: 1
Snivokraj: 1
Turistický průvodce láskou: -1
Nejlepší režie film:
William Oldroyd - Lady Macbeth (2016) (85)
Céline Sciamma - Portrét dívky v plamenech (9.5/10)
Vanessa Caswill - Láska na první pohled (10/10)
Nejlepší režie seriál:
Dallas Jenkins - Chosen: Indescribable Compassion (S01E07) (95)
Tom Verica - Queen Charlotte, the Bridgeton story 8,5/10
Slimane-Baptiste Berhoun - Vortex (90)
Nejlepší výprava seriál:
Wednesday
The chosen
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší výprava film:
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Lady Macbeth (2016)
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší masky:
Wednesday
The chosen
Vortex
Nejlepší scénář seriál:
Diplomatické vztahy
Sarah Farkas - Vortex
Marie Antonietta
Nejlepší scénář film:
Mavka, strážkyně lesa
Portrét dívky v plamenech
Láska na první pohled
Nejlepší námět seriál:
The Chosen
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Sarah Farkas - Vortex
Nejlepší námět film:
Láska na první polibek
Lady Macbeth (2016)
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší akce a efekty
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Král
Nejlepší kamera:
The Chosen
Vortex
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší hudba
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Mavka, Strážkyně lesa
Elvis
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Jonathan Roumie - Chosen
Tomer Sisley - Vortex
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Camille Claris - Vortex
Florence Pugh - Lady Macbeth (2016)
Adèle Haenel - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Zineb Triki - Vortex (Afg manz)
Naomi Ackie - Lady Macbeth (2016) (černošská otrokyně)
Sasha Lane - Rozhovory s přáteli (černošská kamarádka)
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Paras Patel - THe Chosen
Ato Essandoh - Diplomatické vztahy
Joel Edgerton - Král (Falstaff)
Nejlepší dramatický padouch:
Robert PAttinson - Král
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herecký pár, dramatická role
Corey Mylchreest + India Ria Amarteifio - Queen Charlotte, the Bridgeton story
Adèle Haenel a Noémie Merlant - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Erick Avari - THe Chosen
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herec, dětská role:
Jojo Regina - THe Chosen
Marlow Barkley - Snivokraj
Nejlepší herec, epizodní dramatická role:
Jonas Bloquet - Marie Antoinetta (Josef)
James Purefoy - Marie Antoinetta (Papá)
Nejlepší herec hlavní komediální role
Chris Pine - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Goran Bogdan - Faraway
Ben Hardy - Láska na první pohled
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Jenny Ortega - Wednesday
Naomi Krauss - Faraway
Haley Lu Richardson - Láska na první pohled
Nejlepší herec, vedlejší komediální role:
Regé-Jean Page - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší herečka vedlejší komediální role
Emma Myers - Wednesday
Jameela Jamil - Láska na první pohled.
Nejlepší komediální dvojice
Jenny Ortega + Emma Myers - Wednesday
Nejlepší komediální padouch:
Hugh Grant - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejhorší filmová režie:
Steven K. Tsuchida - Turistický průvodce láskou 2/10